O zakladateľke

Volám sa Kamila Zarrella  (Ochabová), som profesionálna tanečníčka a milujem Slovensko a náš slovenský folklór.

Narodila som sa v Bratislave a už odmalička ma to ťahalo k tancovaniu. Celé roky som nútila rodičov, aby boli mojimi divákmi a ja som pred nimi ukazovala svoje „tanečky“. Keď som bola na základnej škole, tak to moja mamina už nevydržala a zapísala ma do Ľudovej školy umenia do tanečného odboru. Vraj nech vyskáčem zo seba tú hyperaktivitu. Mala som výbornú pani učiteľku, ktorá vo mne rozpoznala talent aj napriek tomu, že som bola jedna z najneposlušnejších žiačok v triede. 🙂

Poslala ma na talentovky na Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave, kde ma prijali. Bol to môj najdôležitejší okamih v mojej profesionálnej kariére. Vyštudovala som v odbore ľudový tanec a nadobúdala som postupne poznatky z rôznych oblasti tanca, či už teoretické alebo praktické (2003-2010). Počas školy som účinkovala v predstaveniach baletu SND ako Luskáčik alebo Boris Godunov.  Taktiež som interpretovala tance zo Sľuk-u a Lúčnice.

Po škole som prešla konkurzom do najznámejšieho profesionálneho ľudového súboru – SĽUK.  V Slovenskom Ľudovom Umeleckom Kolektíve som pracovala 3 roky a získavala som ďalšie nové skúsenosti. Bola som súčastou programov: Obrázky zo Slovenska, Chorea Slovaca, Hudobno Tanečný program,  Gašparko, Krížom Krážom, Zlatý fond J.Kubánku. V predstavení Tanec medzi črepinami som stvárnila jednu z hlavných ženských postáv  – rolu Mariany po boku Mareka Ťapáka.

Ani pri plnom vyťažení súborom som nezaháľala a venovala som sa ešte aj latinským tancom ako tanečníčka v skupine Grupo Caliente. V súčasnosti sa tam angažujem aj ako lektorka a choreografka. Medzi tým sa priebežne objavovala aj v niektorých videoklipoch ako napr. Kristína-Jabĺčko, Billy Barman-Vrkoče, Lavagance-Princess of the light. A mohli ste ma zahliadnuť aj  v reklamných spotoch na Orange 2003 a Telekom 2014.

V roku 2014 som sa rozhodla odcestovať do Nemecka a získavať skúsenosti aj mimo nášho slovenského folklóru. Vybrala som si Sorbische national Ensemble Bautzen , kde som pod vedením Mia Facchinelli účinkovala pol roka v balete Insel.

Po návrate na Slovensko som sa začala venovať muzikálu Pietro e Lucia  v choreografii Jaroslava Moravčíka. Následne tri roky účinkujem ako tanečníčka v  muzikáli Atlantída v choreografii Jána Ďurovčíka.  Pravidelne účinkujem aj v letných operetách v Rakúsku See fest spiele Mörbisch a to konkrétne v r. 2015 v operete Eine nacht in Venedig v choreografii Mirko Mahr, v r. 2016 to bola opereta Viktoria und ihr Husar v choreografii Simon Eichenberger a v roku 2017 opereta Vögelhandler v choreografii Mirko Mahr, v 2018 Grafin Mariza v choreografií Johanna Bodor.

V roku 2018 som účinkovala v muzikáli Cigánka spolu s Cigánskymi diablami a v SND v operách Predaná nevesta a Únos zo Serailu, taktiež v tanečnom divadle J.Ďurovčíka v originálnom predstavení STROM (ocenené Krištáľovým krídlom) a Rómeo a Júlia. A na NOVEJ SCÉNE v muzikáli Rasputin a Jánošík. Avšak mojím najväčším projektom je vlastná tanečná škola TANCUJ TANCUJ VYKRÚCAJ narodená v septembri 2017. Dúfam, že sa aj ty staneš súčasťou môjho vysnívaného diela. Rada ťa naučím všetko čo viem a verím, že sa spolu poriadne povykrúcame. 🙂

Momentálne som na materskej s malým tanečníkom Leonardom, ktorého môžete stretnúť na hodinách Vykrúcaj sa mama.

Na tanečnej sále preto v Bratislave môžete aktuálne stretnúť aj naše lektorky Natálku, Barborku a Doris. V Košiciach vás povykrúcaju Ivanka, Majka a Martinka.

FB YT IG
Nastavenie cookies